Home » Veilingzaal

Veilingzaal

De Veilingzaal bevindt zich op de eerste verdieping en kijkt uit op het altijd levendige Damrak. Op deze pagina leest u meer over de historie van de Veilingzaal.

Koopmansbeurs

De Beurs van Berlage is ruim een eeuw geleden als Koopmansbeurs ontworpen door Hendrik Petrus Berlage, één van Nederlands grootste architecten. De Koopmansbeurs werd geopend op 27 mei 1903 door Koningin Wilhelmina.

Veilingzaal

Het graan dat in Graanbeurs van Berlage werd verhandeld werd niet op de beursvloer verkocht. Om kans te maken op een lading graan moest men eerst bieden in de Veilingzaal. De Veilingzaal zit schuin boven de Graanbeurszaal en is via het trappenhuis makkelijk te bereiken.

360 graden Veilingzaal

Door middel van Google Street View kunt u online door de Beurs van Berlage wandelen, de 360 graden foto's van de Veilingzaal vindt u onderaan deze pagina.

Veilingzaal Beurs van Berlage Amsterdam

Historie

Het veilen van het graan gebeurde niet in de Graanbeurs zelf, maar in deze veilingzaal. Over de oorspronkelijke inrichting is weinig bekend, wel weten we dat de akoestiek erg slecht was. Om dat te verhelpen werden er mooie eikenhouten lambriseringen aangebracht.

Tegenwoordig is de Veilingzaal nog steeds te gebruiken voor recepties, vergaderingen en presentaties.

Congres Veilingzaal Beurs van Berlage Amsterdam

Decoratie

Op de balken zijn nog de decoraties te zien die verwijzen naar de functie van de zaal. Aan de ene kant ziet u een sikkel, waarmee graan wordt geoogst, aan de andere kant een korenhalm.

In 2014 is de Veilingzaal gerestaureerd. De vale bruine wandbespanning werd verwijderd en daarvoor in de plaats kwam een nieuwe wandbespanning. De nieuwe wandbespanning is lichgroen van kleur en correspondeert met de orginiele steunbalken aan het plafond. In de bespanning zijn op subtiele wijzen met donkergroen korenhalmen verwerkt. Tevens zijn de gordijnen vervangen door gordijnen van dezelfde groene kleur. In combinatie met de orginele houten lambrisering geeft dit de zaal een rustige en warme uitstraling. Dankzij de gordijnen is het ook bijna niet meer te merken dat men in de zaal aan het Damrak zit.

  Share on GooglePlus Share on LinkedIn Share on Pinterest